1928-tól dolgozott a komlói szénbányában: aknász, frontmester, vájár. 1936-ban kapcsolódott a munkásmozgalomba; a helyi Bányász Szakszervezet elnöke (1945-től), a szakszervezet kerületi titkára (1946-tól), a szakszervezet központjában a káderosztály vezetője (1947-től). A Bányatervező Iroda igazgatója (1950–1952), majd termelővállalatoknál igazgató (1952–1954), azután visszahelyezték Komlóra, ahol többféle vezetői beosztásban tevékenykedett. 1956-ban a város kormánybiztosa. A Komlói Szénbányászati Tröszt igazgatója (1957-től), a Komlói Zobák Bányaüzem igazgatója (1963–1971), a Mecseki Szénbányák területi főmérnöke (1971–1973). Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának tagja.
Bányamunkás, 1970.4:4. Dunántúli Napló, 1968.01.21:4. ; 1972.11.24:3. : ill. ; 2004.12.03:14. [gyászhír] Népszabadság, 1971.05.01:14-15. A Szabadság : Munkáspárti hetilap, 2005.01.28:8. [nekrológ]